मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

ता. 13 ऑक्टोबर 2021

मुख्यमंत्री डॉ.प्रमोद सावंत हांणी काल नुवें मतदारसंघात सुमार 50 कोटी रुपया खर्चाच्या वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण आनी पायाभरणी केली. नुवें मतदारसंघाचे आमदार श्री. विल्फ्रेड डीसा हांच्या वाडदिसानिमतान विकास कामांचे उक्तावण आनी पायाभरणी कार्यक्रमांचे आयोजन केल्ले.


Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण_(6).jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण_(5).jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण.jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण_(2).jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण_(4).jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

Warning: getimagesize(C:\xampp\htdocs\dip/wp-content/uploads/photo-gallery/Gallery_1/thumb/मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं_नुवें_मतदारसंघात_वेगवेगळ्या_विकास_कामांचे_उक्तावण_(3).jpg): failed to open stream: No such file or directory in C:\xampp\htdocs\dip\wp-content\plugins\photo-gallery\frontend\views\BWGViewSlideshow.php on line 269
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण
मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं नुवें मतदारसंघात वेगवेगळ्या विकास कामांचे उक्तावण

मुख्यमंत्र्यांन नुवें जंक्शनाचेर ट्रॅफिक सिग्नलाचे उक्तावण केले. तशेंच नुवेंच्या माय दोस पोब्रेस हायस्कूलांत आधुनिक विज्ञान प्रयोगशाळेचे उक्तावण केले. ही प्रयोगशाळा तेवा ग्रुप ऑफ फार्मास्युटिकल्स कंपनीन दान केल्या.

ह्या वेळार तेवा ग्रुपचे संचालक श्री विजयकुमार, शाळेचे वेवस्थापक फा. व्हिक्टर, मुख्याध्यापिका जॉय कुलासो मार्टिन्स, पीटीएचे उपाध्यक्ष श्री फ्लोरियानो कुलासो, श्रीमती दिनिशा कुतिन्हो हांची उपस्थिती आशिल्ली.

उदकास्त्रोत खात्यान 80 लाख रुपया खर्च करून विकसित केल्ल्या बेतालभाटीच्या गोन्सुआ तळ्याचेय उक्तावण मुख्यमंत्र्यांहस्तुकीं जालें. मुख्यमंत्र्यान दीनदयाळ पंचायत राज साधनसुविधा विकास (भांगरा उत्सवी) येवजण- 2013 खाला नागोवा ग्रामपंचायतीच्या सुमार 2.34 कोटी खर्चाच्या बहुउद्देशीय सभाघर आनी इनडोअर गेम्स स्टेडियमचीय पायाभरणी केली. उकतो बंधारो , व्हडली हांडी आनी धाकटी हांडीच्या सुदारणा कामाचीय सुरूवात मुख्यमंत्र्यान केली. वेर्णा हांगा सुमार 9.50 कोटी रुपया खर्चाच्या फुटबॉल मैदान, फुटसाल कोर्ट आनी कम्युनिटी हॉल प्रकल्पाचीय पायाभरणी केले. हो प्रकल्प गोंय राज्य पायाभूत सुविधा विकास महामंडळ उबारतले.

ह्या वेळार उलयताना मुख्यमंत्र्यान आपले सरकार जाती –धर्माचो भेदभाव करीनासतना राज्याच्या सर्वांगीण विकासाखातीर बांदिल आशिल्ल्याचे सांगलें. समाजातल्या प्रत्येक घटकामेरेन मुलभूत सुविधा पावोवपाचो सरकाराचो प्रयत्न आसा, अशें तांणी सांगलें. जो लोकप्रतिनिधी लोकांच्यो समस्या आनी गरजो समजून घेता आनी त्यो सोडोवपाचो प्रयत्न करता तोच खरो लोकप्रतिनिधी आसता, अशें मुख्यमंत्र्या म्हणलें. तेवा फार्मास्युटिकल्सान दान केल्ल्या आधुनिक प्रयोगशाळेतल्यान शालेय पांवड्यार बरे टेक्नोक्रॅट्स तयार जावपाक मदत जातली अशें सांगून मुख्यमंत्र्यान विद्यार्थ्यांक शालेय पांवड्यार अभ्यासक्रमाक प्रोत्साहित करपाखातीर कोडिंग आनी रोबोटिक्स वर्ग सुरू केल्ल्याचे सांगले. मुख्यमंत्र्यान गोंयांक स्वयंपूर्ण करपा खातीर लोकांनी सरकाराक सहकार्य करपाची मागणी केली.

पंचायत मंत्री श्री माविन गुदिन्हो हांणी राज्यांतल्या ग्रामपंचायतींक अत्याधुनिक पायाभूत सुविधा मेळिल्ल्याचे सांगून उरिल्ली विकासकामां पुर्ण करपा खातीर लोकांनी सरकाराक सहकार्य करपाचो उलो मारलो.

आमदार श्री विल्फ्रेड डिसा हांणी येणाऱ्या काळात नुवें मतदारसंघात सगळ्यों पायाभूत सुविधा उपलब्ध जातल्यो आनी आयज मतदारसंघात पायाभरणी केल्ल्या सुमार 25 विकास प्रकल्पांची कामां रोखडीच पुर्ण जातली, अशें सांगलें.

अनिवासी भारतीय आयुक्त श्री नरेंद्र सवाईकर; सरपंच श्रीमती ग्लिवेना वाज; उपसरपंच श्री पीटर फर्नांडिस आनी हेर पंच वांगडी ह्या उपस्थित आशिल्ले.

म्हा /सप/ प्रना/ विगां/ 2021/853

Skip to content